درباره شرکت

 

این شرکت در راستای اصل 44 قانون اساسی کشور در اردیبهشت ماه سال 1389 به بخش خصوصی واگذار گردید و هم اکنون بعنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری امیر منصور آریا می باشد .
فلسفه وجودی این شرکت کمک به توسعه و نگهداری راه آهن کشور می باشد و در همین راستا وظائف اصلی شرکت تولید تراورس برای خطوط راه آهن ، روسازی ، بازسازی خطوط ریلی و نیز نگهداری از خطوط و ابنیه فنی موجود در شبکه راه آهن سراسر کشور می باشد . البته این شرکت در زمینه توسعه و نگهداری از شبکه ریلی بسنده نکرده و بر اساس سیاستهای این شرکت فعالیتها را در زمینه های عمرانی ، راهسازی وشوسه گسترش داده است .

شاخه های اصلی فعالیت :
فعالیت های شرکت به دو بخش تولید محصول و ارائه خدمات تفکیک می گردد .
محصولات شرکت عمدتاً شامل انواع تراورس های مورد استفاده در خطوط ریلی می گردد . خدمات شرکت نیز شامل روسازی ، بازسازی ، بهسازی و نگهداری خطوط و ابنیه فنی راه آهن که در ذیل به معرفی اجمالی آنها پرداخته خواهد شد .
1) تولید تراورس :
تراورس های تولیدی عمدتا از 2 نوع چوبی و بتونی تهیه میگردند . این تراورس ها دارای تیپ ها و گونه های متفاوتی می باشند که اهم آنها عبارتند از :
1-1) تراورس بتنی معمولی : تراورس های بتنی پیش تنیده از نوع B70 , B58 می باشد و بر اساس نیاز مشتریان با پابند های مختلفی نظیر وسلو ، پاندرول و K تولید می گردند ، این شرکت علاوه بر توانایی تولید انواع تراورس ، آمادگی تولید و تهیه بتن آماده با تیپهای مختلف سیمان بر اساس سفارش مشتریان و همچنین انواع مصنوعات و فرآورده های بتنی را نیز دارد .
1-2) تراورس بتنی سوزن : تراورس های سوزن معمولا برای دو راهی ها (انشعاب ها) مورد استفاده قرار میگیرند که از دیرباز در راه آهن ایران ، از نوع چوبی این تراورس ها استفاده میگردید . لیکن شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی با سرمایه گذاری در این زمینه ، تکنولوژی روز دنیا برای تولید نوع بتنی تراورس سوزن را وارد و با احداث و راه اندازی کارخانه تراورس بتنی سوزن در سال 1388 ، نام خود را بعنوان اولین سازنده این گونه از تراورس ها در خاورمیانه مطرح نمود .
هم اکنون انواع تراورس های سوزن تیپ U33 , UIC60 با شعاع مختلف مطابق با استاندارد های معتبر جهانی و همچنین استاندارد راه آهن در این کاخانه تولید می شود.
اهم فعالیت های شرکت عبارتند از :
1- تولید تراورس های اشباع شده سالانه 100000 اصله
2- تولید تراورس های بتنی در تیپ های مختلف 1000000 قطعه در سال
3- تولید تراورس های بتنی سوزن (روزانه معادل 4 دستگاه سوزن)
4- مونتاژ خط بسته (کوبلاژ بندی) 500 کیلومتر در سال
5- توان روسازی خطوط راه آهن (احداث خطوط جدید) 1500 کیلومتر سالانه
6- بهسازی خطوط راه آهن (مرمت خطوط موجود) 500 کیلومتر
7- نگهداری از خطوط و ابنیه فنی راه آهن معادل 13525 کیلومتر
8- جوش درزریل 500000 بند
9- اجرای خطوط بتنی (اسلب تراک) 150 کیلومتر
10- زیرسازی خطوط راه آهن (با احداث ابنیه فنی مربوطه) 350 کیلومتر
11- طراحی و ساخت دزرین و کلیه خودروهای مورد نیاز با سیستم بوژی با استفاده از تخصص و تجربه متخصصان و کارشناسان داخلی شرکت