صفحه اصلی درباره ما گواهینامه ها و اعتبارنامه ها ساختار سازمانی حوزه های فعالیت تولید تراورس خدمات فنی و مهندسی پروژه ها اتوماسیون اداری تماس با ما
درباره شرکت تراورس

نیم نگاهی به شرکت:

شرکت تراورس از شرکت های زیرمجموعه راه آهن جمهوری اسلامی ایران می باشد که در سال 1371 تاسیس گردیده است. این شرکت از بدو فعالیت با عنایت خداوند تبارک و تعالی و بهره گیری از پرسنل متعهد، متخصص و کارآزموده، توانسته است تحولی عظیـــم و بدیع در این بخش از صنعت ریلی پدید آورد، به نحوی که توسعه شبکه راه آهن پس از تاسیس این شرکت، رشد کمی و کیفی قابـــل ملاحظه ای را تجربه نموده است.

فلسفه وجودی شرکت تراورس، کمک به توسعه و نگهداری راه آهن کشور می باشد و در همین راستا وظایف اصلی شرکت عبارتند از :

تولید انواع تراورس اعم از چوبی و بتنی، روسازی، زیرسازی و بازسازی خطوط ریلی و همچنین نگهــــداری از خطوط و ابنیه فنی موجود در شبکه راه آهن سراسری کشور می باشد. البته این شرکت صرفـاً به توسعه و نگهداری از خطوط شبکه ریلی بسنده نکرده و سیاستهای خود را در راه سازی و سایر زمینه های عمرانی نیز گسترش داده است.
اطلاعات بیشتر را با کلیک بر روی هر یک از عناوین زیر مشاهده نمایید.
گواهینامه های دریافت شده
شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن ( تراورس ) ، در سال 1383 مفتخر به دریافت گواهینامه ISO9001-2000 در سیستم مدیریت کیفیت از شرکت TUV NORD و در سال 1394 نیز موفق به دریافت گواهینامه ISO9001-2008 در سیستم مدیریت کیفیت و همچنین نشان انطباق جهانی محصولات GC-MARK QUALITY PRODUCT از شرکت DQS آلمان گردیده است .

همچنین ، این شرکت دارای گواهینامه صلاحیت پیمانکاری رتبه یک در رشته راه و ترابری ، رتبه پنج آب و رتبه پنج نفت و گاز از سازمان مدیریت و برنامه ریزی می باشد . علاوه بر موارد ذکر شده ، شرکت گواهینامه های دیگری نیز دریافت نموده و نیز در بسیاری از مجامع صنفی عضویت دارد که برخی از آنها عبارتند از :

گواهینامه تولید تراورس بتنی سوزن از شرکت RAIL ONE آلمان
اخذ تقدیر نامه از دبیرخانه جایزه ملی کیفیت ایران
اخذ گواهینامه تعهد به تعالی از دبیر خانه جایزه ملی بهره وری و تعالی سازمانی
عضویت در انجمن مدیریت کیفیت
عضویت در انجمن بتن ایران
عضویت در انجمن مهندسی حمل و نقل ریلی
عضویت در انجمن نگهداری و تعمیرات ایران
عضویت در انجمن شرکتهای راهسازی ایران
عضویت در انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران
اهداف و چشم انداز
ماموریت شرکت :
کمک به توسعه صنعتی کشور از طریق انجام کلیه امور پیمانکاری صنعتی با بکارگیری دانش و فناوری در سطح کلاس جهانی

چشم انداز شرکت :
شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن ( تراورس) در سال 1404، حائز رتبه اول کشور در میان شرکتهای پیمانکاری راه سازی (در بخش زیرسازی و روسازی) به لحاظ حجم قراردادی خواهد بود . این شرکت موفق به دریافت جایزه تعالی سازمانی خواهد شد و به عنوان شرکتی پیشرو ، همواره مورد توجه کارفرمایان قرار خواهد گرفت.

راهبردهای شرکت :
توسعه توان مهندسی و مدیریت پروژه
ایجاد شبکه همکاری کارآمد با شرکتهای توانمند در حوزه های مهندسی ، تامین و ساخت
توسعه توان تکنولوژیک و بهره گیری از سخت افزار و نرم افزار و ماشین آلات پیشرفته در اجرای پروژه ها
توسعه منابع انسانی و بکارگیری نیروهای خلاق و توانمند در عرصه اجرای پروژه های کلان پیمانکاری
نیروی انسانی
شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن به مدد برخورداری از کادر نیروی انسانی متخصص و کارآزموده متشکل از مدیران ، کارشناسان ، تکنیسین ها و کارگران مجربی که دارای سالها تجربه در امر خدمت رسانی به مجموعه راه آهن هستند ، توانسته است در زمینه بسط و گسترش زیرساخت های ریلی به اقصی نقاط کشور ، گام های ارزشمندی بردارد . تعداد کارکنان شرکت ، هم اکنون بیش از 6000 نفر بوده که با پراکندگی متوازن در طول شبکه سراسری راه اهن ، امکان دسترسی آسان و سریع به این دارایی ارزشمند را در جای جای میهن اسلامی ، برای کشور فراهم نموده است . همچنین از آنجا که بسیاری از فعالیتهای اجرایی شرکت ، نظیر فرآیندهای مرتبط با روسازی و نگهداری خطوط به میزان قابل توجهی تجربه مدار می باشند ، لذا صلاحیت کارکنان این شرکت که نشأت گرفته از تجربه و تخصص بالای آنان می باشد ، نقش بسزایی در دستیابی به اهداف کلان و ماموریتهای محول شده به شرکت را داشته است .
ماشین آلات و تجهیزات
تجهیزات و ماشین آلات نقش انکار ناپذیری در تولید محصولات و همچنین پیشبرد امور پروژه ها دارند . شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن ، با برخورداری از کارخانجات ، تجهیزات و ماشین آلات مناسب تولید ، تجهیزات آزمایشگاهی و همچنین انواع ماشین آلات سیار و موتورآلات خطی مورد استفاده برای فعالیتهای روسازی ، بازسازی ، بهسازی و نگهداری خطوط راه آهن ( که در طول شبکه سراسری راه آهن مستقر می باشند ) و نیز انواع ماشین آلات راهسازی ، توان بسیار بالایی برای تولید محصولات با کیفیت و ارائه خدمات فنی مهندسی در زمینه راهسازی ریلی و جاده ای و احداث ابنیه فنی را دارا می باشد . تعداد تجهیزات و ماشین آلات ارائه شده بیش از 1000 دستگاه بوده که در زیر به آنها اشاره شده است .
ماشین آلات مکانیزه روسازی خطوط ( جرثقیل تاگراف ، جرثقیل پانل گذار روسی ، جرثقیل اورتون ، پلات فرم ، ریلگذار svm1000 ، رگلاتور ، زیرکوب و دستگاه جوش درز ریل )
ماشین آلات راهسازی ( لودر ، بولدوزر ، گریدر ، بیل مکانیکی ، لیفتراک ، غلطک و …)
ماشین آلات سنگین ( کامیون ، کمپرسی ، تانکر ، تریلر ، کمر شکن و …)
ماشین الات سبک خطی ( ریل بر ، ریل سوراخ کن ، پیچ بند ، ریل گرم کن و …)
ماشین آلات سبک جاده ای ( انواع سواری ، آمبولانس ، مینی بوس و … )
انواع درزین ( دیزلی ، بنزینی ، جرثقیل دار ، میکسر ریلی ، لوکو دیزل ، دونلی ، تراک مبیل و … )
سایر ماشین آلات ( تراک میکسر ، موتور سیکلت ، سرز ، تراکتور و رنجر کنده کش )
   برای مشاهده گواهینامه های بین المللی و اعتبار نامه ها کلیک کنید.    برای مشاهده ساختار سازمانی کلیک کنید.