صفحه اصلی درباره ما گواهینامه ها و اعتبارنامه ها ساختار سازمانی حوزه های فعالیت تولید تراورس خدمات فنی و مهندسی پروژه ها اتوماسیون اداری تماس با ما
طراحی و تولید سوزن بتنی با شعاع ۷۶۰ و نصب در خطوط متروی ایستگاه کرج
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸
دسته‌بندی نشده

افتخاری دیگر برای شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن (تراورس)

برای اولین بار در کشور

با انجام عملیات مهندسی معکوس، برای اولین بار در کشور تراورس بتنی سوزن با شعاع ۷۶۰ از تیپ UIC60 توسط کارشناسان و متخصصین شرکت تراورس تولید گردید.

با توجه به گذشت بیش از بیست سال از بهره برداری مترو تهران و با عنایت به اینکه تاکنون عملیات بهسازی و بازسازی بر روی سوزن های چوبی این محور انجام نگردیده بود، سوزن های موجود جهت بهره برداری نیازمند بهسازی و بازسازی بودند؛ لذا به پیشنهاد مدیر عامل شرکت تراورس و حصول توافق با مدیرعامل شرکت مترو، عملیات تولید اولین تراورس پیش تنیده بتنی سوزن با شعاع ۷۶۰ در دستور کار قرار گرفت.

پس از حمل یک دستگاه سوزن چوبی از مترو تهران به کارخانجات کرج، پرسنل کارخانه با بررسی نکات فنی لازم و برداشت مختصات نقاط، با دقت تمام و توان و دانشی بی نظیر، در کمترین زمان ممکن اقدام به تولید تراورس های مذکور نمودند که به لطف خداوند با موفقیت انجام گردید.

به منظور  نصب ریل و دستگاه سوزن تراورس های تولید شده به کارگاه مونتاژ خط کرج تحویل داده شد و به همت پرسنل سختکوش این مجموعه، طی مدت زمان کمی دستگاه سوزن آماده انجام محاسبات و آزمایشات لازم گردید و پس از آن مورد تایید کارشناسان شرکت مترو تهران قرار گرفت.

در نهایت در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ ۱۱و۱۲ مهرماه طی یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده، عملیات جمع آوری خط قدیم، نصب سوزن، بالاست ریزی و رلواژ توسط کارکنان متعهد پروژه بهسازی و نگهداری خط ۵، در ایستگاه مترو کرج انجام شد.

این موفقیت شرکت تراورس چه مزایایی به همراه خواهد داشت؟

با نصب این سوزن با تراورس های بتنی، بهره برداری از خطوط ریلی شرکت مترو تهران در شرایط بسیار مطلوب و ایمن قرار خواهد گرفت؛ سرعت قطارهای سریع السیر عبوری از خط مستقیم این سوزن ها از ۸۰ کیلومتر بر ساعت به ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت افزایش پیدا می کند که این امر باعث کاهش سرفاصله زمانی قطارها و افزایش رضایتمندی مسافران انبوه قطارهای شهری تهران-کرج خواهد شد و ان شاءالله این عملیات موفقیت آمیز سرآغاز بهسازی بیشتر در خطوط ریلی شرکت مترو تهران توسط غیورمردان شرکت تراورس خواهد بود.

این موفقیت بزرگ را به همه کارکنان زحمتکش و خانواده بزرگ شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن (تراورس) تبریک عرض می نماییم.